GÜNDEM

Günden Kalan | İmamoğlu: Korkmadan konuşmaya devam edin lütfen

YSK kararıyla mazbatası alınan Ekrem İmamoğlu, “Haddini bilmesi gereken siyasilerdir, bizleriz; sanatçılar, akademisyenler, iş insanları değil. Korkmadan konuşmaya, paylaşmaya devam edin lütfen” çağrısı yaptı.

Ankara’da polis, 3600 ek gösterge ve güvenceli çalışma talebini yükseltmek için Abdi İpekçi Parkı’nda buluşan sağlık ve sosyal hizmet emekçilerine polis müdahale etti. Polisin biber gazlı, coplu müdahalesi esnasında Furkan Bircan kafasından yaralandı. SES Eş Genel Başkanı İbrahim Kara ve Furkan Bircan darp edilerek gözaltına alındı.

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli’den Öcalan açıklaması: “Avukatıyla uzun yıllar görüşememesinin ısrarlı bir şeklidir. Bir hanımefendi milletvekilinin cezaevinde 160 günden beri ölüm orucu tutmuş olmasındandır. Bana sorarsanız avukatıyla görüşsün.”

Bahçeli’den Binali Yıldırım’a seçim sloganı önerisi: “Yıldırımlar çaksın.” Bahçeli, “Bana ille de bir slogan diyorsanız, İstanbul’da bu kadar gürleyen havada, yağmur bereket varken ‘yıldırımlar çaksın’ derim” ifadelerini kullandı.

Kayıplarının akıbetini sormak ve faillerin yargılanması talebiyle sürdürdükleri eylemlerinin 737’nci haftasında Galatasaray Meydanı’nda yapmak istedikleri eylem polis tarafından engellenen Cumartesi Anneleri İHD İstanbul Şubesi önünde açıklama yaptı.

Yazar Ayşe Kulin’den Cumhurbaşkan ve AKP Genel Başkanı Erdoğan’a mektup: “Hakkın, hukukun, adaletin hüküm sürdüğü bir ülke umut etmek istiyoruz. Duyun bizi! Bizi duyun!”

Diyarbakır Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü, maçların oynandığı stadın kira bedeli ödemediği gerekçesiyle Amedspor’un gelirlerine icra yoluyla el koydu.

Hakkında yakalama kararı olduğu gerekçesiyle dün gözaltına alınan Medyascope muhabiri Canan Coşkun serbest bırakıldı.

Günün önemli gelişmelerini sizin için derledik:

Etiketler

SON TWEET’LER

2 minutes ago
Arama motoru Google, 'haber' kategorisindeki aramalarda dizinleme ve gösterme sorunları yaşandığını açıkladı. Yapılan açıklamada mühendislerin konu ile ilgili çalışmalara başladıkları belirtildi. https://t.co/mA82WWkoZZ
2 minutes ago
YSK'nın İstanbul için açıkladığı 250 sayfalık gerekçeli kararının hiçbir yerinde "hırsızlık", "çalındı", "çaldılar" gibi bir ifade bulunmuyor. https://t.co/hqUlpV3kHK
15 22
4 minutes ago
YSK, İstanbul'da "döküm cetvellerinin 108 sandıkta düzenlenmemiş olması"nı seçimin iptal gerekçesi olarak gösterdi. https://t.co/mXPbYMuAup
5 3
7 minutes ago
YSK İstanbul için "377 adet kısıtlının oy kullandığı, 6 sandıkta ölülerin yerine oy kullanıldığı, 41 sandıkta tutuklu ve taksirli suçlardan hükümlülerin yerine oy kullanıldığı, 58 sandıkta ceza infaz kurumunda bulunan hükümlülerin yerine oy kullanıldığı" gerekçesini açıkladı. https://t.co/vbz2kf6oEx
7 minutes ago
İstanbul Kadıköy'de özel bir hastanede çıktı. Olay yerine çok sayıda itfaiye ekibi sevk edildi. https://t.co/SnCIXQ6BNB
4