GÜNDEM MANŞET SPOR

Bursaspor-Amedspor maçının spikeri: “Onlar çok önemli bir sıfattır”

DIYARBAKIR'DA OYNANAN ZIRRAT TURKIYE KUPASI MACINDA EV SAHIBI EKIP AMEDSPOR, SANLIURFASPOR'U 1-0 YENDI. FOTO: SELIM KAYA/DIYARBAKIR, (DHA)

DIYARBAKIR'DA OYNANAN ZIRRAT TURKIYE KUPASI MACINDA EV SAHIBI EKIP AMEDSPOR, SANLIURFASPOR'U 1-0 YENDI. FOTO: SELIM KAYA/DIYARBAKIR, (DHA)

Bursaspor-Amedspor maçını anlatan spiker Gökhan Telkenar, Amedspor için kullandığı ‘Onlar’ tabirinin ayrımcılık içermediğini iddia etti.

Türkiye Kupası’nda geçen pazar karşılaşan Bursapor-Amedspor maçının televizyondaki canlı yayınında spiker Gökhan Telkenar’ın ‘Onlar’ tabirini kullanması büyük tepki çekmişti. Sosyal medyada da spikerin ayrımcılık yaptığına yönelik yoğun bir eleştiri gelmişti.

Milliyet yazarı Sina Koloğlu bugünkü köşesinde, Telkenar ile olayı konuştuğunu yazdı ve Telkenar’ın anlattıklarını okuyucularına aktardı. Koloğlu şöyle yazdı:

“Onlar çok önemli bir sıfattır”

“Amedspor’lu futbolculara ‘onlar’ dedim. Bu anlatıma zenginlik katar ve çok önemli bir sıfattır. Her maçımda bu kelimeyi kullanırım hem de ısrarla. Benim kelime haznemde ve anlatımımda onlar, maçı forse eden, yönlendiren, kazanan, tarih yazan ve olmayacak bir işe imza atan ya da herkesin beklentisinin aksini gerçekleştiren bir sıfattı.”

“Hala şoktayım”

“Irkçılık, faşizm, ayrımcılık benim kelime haznemde ve dimağımda olan sözcükler olmadı, olmayacak da. İnanın hâlâ şoktayım… Bu kelimenin, bir kesimi yanlış anlayarak bu kadar rahatsız edeceğini de hiç düşünmemiştim. Bana göre tek hatam, Amedspor takımına 2’nci Lig Kırmızı Grup diyeceğime 3’ncü lig dedim ve bu hatayı da düzelttim. Yayıncılıkta hata, düzeltilmeyen yanlışlardır. Şu an ne diyeceğimi inanın bilmiyorum. Son söz: Sürç-ü lisan ettiysek af ola.” (dokuz8HABER/Milliyet)

SON TWEET’LER

37 minutes ago
Trafik sigortasında prim belirleme usullerine yeni bir hüküm eklendi. Trafik kurallarını ihlal eden ve ceza puanı uygulanan sürücüler, artık daha fazla trafik sigortası ödeyecek. https://t.co/JLxKHRwCJ4
1 6
48 minutes ago
İstanbul'da metrobüste cinsel saldırıya maruz bırakılan kadın sessiz kalmadı: "Ben susmayacağım, sen utanacaksın!"
Video/@kaldiracist https://t.co/bJIryouh4u
46 86
53 minutes ago
CHP Milletvekili Sezgin Tanrıkulu (@MSTanrikulu), Osman Sarıgün'ün serbest bırakılması hakkında "Bu serbest bırakma kararı linç girişiminin derin devletin planlı ve organize bir eylemi olduğunun kanıtıdır" dedi. https://t.co/9LkdOPBDjQ
23 60
57 minutes ago
Meksika'nın batısında yer alan Michoacan eyaletinin Nahuatzen Belediye Başkanı David Eduardo Otlica Aviles'in kaçırıldığı ve daha sonra cesedinin bulunduğu bildirildi. https://t.co/0pYJNF63I5
1 5
1 hour ago
Anadolu Ajansı'nın, CHP Lideri Kemal Kılıçdaroğlu'na yumruk attığı görüntülenen Osman Sarıgün hakkında 'şehit cenazesinde yumruk attığı iddiasıyla gözaltına alınan' cümlesini kullanması sosyal medyada yoğun tepki gördü. https://t.co/6whLSBznan
20 42