AMERİKA DÜNYA GÜNDEM ORTADOĞU

‘YPG Fırat’ın doğusuna çekilecek’

ABD Başkanı Barack Obama’nın Özel Temsilcisi Brett McGurk, Twitter hesabından yaptığı açıklamada YPG güçlerinin eğitimlerini tamamladıktan sonra Fırat’ın doğusuna çekileceğini açıkladı.

[mks_dropcap style=”letter” size=”52″ bg_color=”#ffffff” txt_color=”#000000″]T[/mks_dropcap]ürkiye hükümetiyle ABD arasında krize neden olan YPG güçlerinin ‘Fırat’ konumunda yeni bir gelişme yaşandı. ABD’nin IŞİD’le mücadele yetkililerinden biri ve Obama’nın özel temsilcisi olan Brett McGurk, YPG güçlerinin eğitimlerini bitirmesinin ardından Menbiç’ten ayrılıp Fırat’ın doğusuna döneceğini açıkladı.

Ayrıca IŞİD’e karşı oluşturulan koalisyon güçlerinin ‘yerel güçleri eğitmekten’ gurur duyduğunu belirten McGurk, bu yöntemin bölge halkının IŞİD’e karşı bölgelerini savunmak için en etkili yol olduğunu söyledi.

Dokuz8HABER

Etiketler

Yazar hakkında

admin

Yurttaş haberciliği odaklı gönüllü bir haber ağı platformu olan dokuz8HABER, yurttaş haberciliğinin dinamizmiyle gazeteciliğin birikiminin buluşma noktasında kurulan sosyal medya tabanlı yeni tipte bir haber ajansı ağıdır.

SON TWEET’LER

43 minutes ago
İstanbul seçimleri için farklı görüşte olan çiftin tartışması sosyal medyada ilgi çekti.
via/@YolTV https://t.co/pvwDFo0wVA
8 31
1 hour ago
Japonya’da ‘Kedi Kafe’ ismindeki bir işletmede, bir düzineden fazla kedinin cam kenarına çıkarak pirinç tarlasını süren çiftçiyi izledikleri görüntüler sosyal medyada büyük beğeni aldı. https://t.co/EkVUfqs4Y4
2 hours ago
İstanbul'da "Yeditepe Huzur" asayiş uygulaması kapsamında, 39 ilçede denetim gerçekleştirildi. https://t.co/6MOvbDB45D
5
2 hours ago
Şarkıcı Cenk Eren'i telefonla arayan bir dolandırıcı, kendisini Zonguldak Valisi olarak tanıtıp engelli çocuklar için yapılan yardım kampanyasına 6 bin TL bağışta bulunmasını istedi. Polis, para hesaptan çekilmeden bloke ederek dolandırıcıların parayı çekmesini engelledi. https://t.co/OSrlg5PS58
3 4
2 hours ago
Yeni askerlik sistemi teklifi, Meclis Milli Savunma Komisyonu'nda kabul edildi. https://t.co/u89tRFKNpe
1