DOKUZ8 GÜNDEM KÜLTÜR-SANAT

Ünlü karikatürist ve tasarımcı Ertan Aydın’ı kaybettik

Karikatür dünyasının ünlü isimlerinden Ertan Aydın Manisa’nın Salihli ilçesinde geçirdiği trafik kazasında hayatını kaybetti. Aydın, Evrensel Gazetesi için yıllarda karikatür çizmiş, toplumsal muhalefetin pek çok kurumunu tasarımlarıyla desteklemişti.

[mks_dropcap style=”letter” size=”52″ bg_color=”#ffffff” txt_color=”#000000″]Ü[/mks_dropcap]nlü karikatürist Ertan Aydın, bu sabah saat 04:00’de Manisa’nın Salihli ilçesinde geçirdiği trafik kazasında hayatını kaybetti. Evrensel gazetesinde uzun yıllar karikatürleri yayınlanan ve ‘Karga’ köşesiyle bilinen Ertan Aydın, Birgün Gazetesi’nde de bir süre çizmişti.

TOPLUMSAL MUHALEFETE TASARIMLARIYLA DESTEK OLUYORDU

Ertan Aydın, toplumsal muhalefetin pek çok kurumu için yaptığı gönüllü tasarım çalışmalarıyla da biliniyor. Dünya Gençlerinin Bergama Buluşması, Barış Meclisi, Toplumsal Araştırma ve Eğitim Merkezi-TAREM, Dünya Genç İşçi Buluşması logoları bunlar içinde en bilinenleri.

BARIŞ MECLİSİ, TAREM, DÜNYA GENÇLERİNİN BERGAMA BULUŞMASI, DÜNYA GENÇ İŞÇİ BULUŞMASI LOGOLARININ YARATICISIYDI

Ertan Aydın’ı aramızdan alan kaza, bugün saat 04.00 sıralarında, İzmir-Ankara Karayolu, Durasallı Mahallesi, yakınlarında meydana geldi. Kula’dan Salihli yönüne giden Erhan Adıgüzel, yönetimindeki otomobilin direksiyon kontrolünü yitirdi.

Otomobil, karşıdan gelen Mehmet Sait Eroltu yönetimindeki TIR’la çarpıştı. Otomobilin sürücüsü Erhan Adıgüzel ile Karikatürist Ertan Aydın kaza yerinde hayatını kaybetti. Erhan Adıgüzel’in Salihli’de emlakçılık yaptığı öğrenildi.

dokuz8HABER

SON TWEET’LER

13 minutes ago
Malatya Valisi Aydın Baruş, Arguvan'da meydana gelen deprem hakkında "Gelen ilk bilgiler bazı binalarda hasar oluştuğu yönünde. Can kaybı ve herhangi bir yaralanma da yok" dedi. https://t.co/hcBTDjmxy6
2
18 minutes ago
Japonya’nın Kore Yarımadası’ndaki sömürge yönetimi döneminde ‘Koreli işçileri zorla çalıştırdığı’ suçlamasıyla mahkum olduğu tazminatı ödemeyi kabul etmeyen Japon şirketi Mitsubishi’nin ülkedeki varlıklarına el konulmasına onay verildi. https://t.co/jqDsEZR8WY
4 9
23 minutes ago
Van-Hakkari karayoluna çığ düştü. Birçok aracın yolda mahsur kaldığı öğrenildi. https://t.co/fr0LvG3i7c
2 2
28 minutes ago
#Seçim2019
Yüksek Seçim Kurulu Başkanı Sadi Güven: 23 Mart'ta yenilenen listelere göre 146 bin 669 seçmen oy kullanamaz hale geldi
https://t.co/fvFnIO90di
3
32 minutes ago
Kongo'da geçen yıl Temmuz'da başlayan ebola salgınında hayatını kaybedenlerin sayısı 564'e yükseldi. https://t.co/LvfvqIxt6W